Milovníci beachu v Nitre sa dočkali

Na pieskových ihriskách Centra univerzitného športu sa v sobotu konal turnaj v plážovom volejbale. V oboch kategóriách (muži, ženy) súperilo počas 9-hodinového maratónu osem dvojíc.

Stretli sa bývalí volejbalisti, ale aj súčasní, ako aj viacerí tréneri. Viacerí z nich si pred pár rokmi užívali turnaje NR Beach.
„Chceli sme vyplniť turnajové vákuum, pokiaľ ide o beach v Nitre. Kapacitu sme obmedzili na osem dvojíc z časových dôvodov. Prišli aj hráči z Levíc či Liptovského Mikuláša. Všetci účastníci dostali turnajové tričko. Vďaka sponzorom sme najlepšie dvojice ocenili vecnými cenami a poukážkami do reštaurácií,“ prezradil Daniel Mikušovič, volejbalový tréner, ktorý turnaj organizoval s manželkou Katarínou.

Mikušovič vo dvojici s Marekom Maličkým si dokonca „dovolil“ vlastný turnaj vyhrať! „Super akcia, dobre zorganizovaná. Boli sme výborné sprievodné aktivity, mali sme k dispozícii bazén, pingpong, bedminton, šípky, grilovali sme si mäso, mimo zápasov som sa zabavil so synom. Turnaj mal dobrú úroveň, nič nám nechýbalo. Bodaj by takýchto akcií bolo v Nitre viac,“ vyjadril sa reprezentačný tréner kadetiek SR Maličký.
Touto akciou sa beachové leto v Nitre neskončí. V polovici augusta bude za halou SPU mixový turnaj. V rovnaký deň (14. 8.), ako sa na vedľajšom basketbalovom ihrisku uskutoční veľký streetballový turnaj Nitra Summer Jam 2021.

Poradie na prvých štyroch miestach bolo nasledovné:
MUŽI: 1. Daniel Mikušovič - Marek Maličký, 2. Miroslav Krajčík - Lukáš Lanča, 3. Peter Kremeň - Andrej Mika, 4. Samuel Jiránek - Roman Nagy.
ŽENY: 1. Natália Krajčírová - Pavlína Števárová, 2. Naďa Žiak - Radka Klár, 3. Martina Lehocká - Ľubica Kráľová, 4. Petra Veľká - Veronika Števková.

Ísť späť